UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja ze specjalistą. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zastosowania tej metody usuwania zbędnego owłosienia, u osób zakwalifikowanych do zabiegu przeprowadza się próbę laserową. Pozwala ona ustalić optymalne dla danego fototypu skóry parametry zabiegowe.

Depilacja laserowa - przygotowanie do konsultacji i próby laserowej

Przed konsultacją

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do depilacji laserowej oraz przypomnieć sobie wszystkie przyjmowane leki i suplementy diety, a także upewnić się, czy skóra nie jest opalona. Podczas konsultacji kosmetolog ocenia grubość i barwę włosa (zatem włosy powinny wystawać ponad powierzchnię skóry i mieć długość ponad 0,5 cm)

Konsultacja i zabieg podczas jednej wizyty

W przypadku, gdy po konsultacji następuje zabieg właściwy, należy ogolić całą okolicę poddawaną zabiegowi depilacji laserowej, zostawiając jedynie małe fragmenty nieogolonej skóry (wielkości monety pięciozłotowej) w miejscach gdzie włosy są najmocniejsze i najsłabsze.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przygotowanie skóry do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być umyta, dokładnie ogolona i niczym nie posmarowana (dotyczy to wszelkiego rodzaju kremów, balsamów, oliwek, olejków i maści w miejscu poddawanemu zabiegowi).

Kondycja skóry poddawanej zabiegowi

Należy pamiętać, że w obrębie depilowanej powierzchni skóra nie może też być sucha lub podrażniona – jeżeli jej stan tego wymaga, kilka dni przed zabiegiem depilacji laserowej należy zastosować kremy nawilżające, natłuszczające i kojące (tzw. emolienty). Nawilżanie należy zakończyć dzień przed zabiegiem.

O tym trzeba pamiętać przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej

Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie

Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (przy użyciu pęsety, wosku, depilatorów mechanicznych itp.)

W przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, a innych miejsc skóry przez 6 tygodni.

Można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej)

Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane)

Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem

Leki i zioła światłouczulające

Dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.

Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem

Leki przeciwbólowe

Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

Leki rozrzedzające krew

Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne z kwasem salicylowym.

Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej.

Przeziębienie, stany zapalne itp.

Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że depilacji nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)

Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji  opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

Znieczulenie ogólne i zabiegi operacyjne

Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.

Znieczulenie miejscowe

W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg depilacji laserowej można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.

Szczepienia

Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.

Kuracja antybiotykami

Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej

Opalenizna

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

Samoopalacze

„Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu.

Zabiegi złuszczające na twarz

Depilacja laserowa twarzy możliwa jest 7 dni przed zabiegiem złuszczającym lub 14 dni po nim.

Inne

Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne. Miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (gdy krwawienie jest najobfitsze).