UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Zimniej znaczy mniej! LipoCryo – modelowanie ciała zimnem.

4 kwietnia 2017 roku

Zimniej znaczy mniej! LipoCryo – modelowanie ciała zimnem.

Kriolipoliza to zabieg , który poprzez kontrolowaną ekspozycję na zimno powoduje redukcję nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.  To nowa, selektywna, skuteczna i nieinwazyjna terapia do leczenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno, niż otaczające je struktury, takie jak mięśnie czy skóra.  Schłodzenie tkanki tłuszczowej do około 3 stopni Celsjusza powoduje rozwój stanu zapalnego w tkance tłuszczowej, uszkodzenie adipocytów (komórek tłuszczowych) i w konsekwencji ich fagocytozę czyli wchłonięcie. 

Zaletą urządzenia medycznego LipoCryo jest to, że umożliwia znaczną redukcję tkanki tłuszczowej bez wywoływania niebezpiecznych działań niepożądanych. Możliwe zaczerwienienie, siniaki czy okresowe zaburzenie czucia występują po zabiegu kriolipolizy u większości pacjentów i ustępują po kilku dniach. Metoda nie powoduje ograniczenia aktywności społecznej po zabiegu oraz nie wymaga żadnego znieczulenia.

Szacuje się, że redukcja około 20- 30 % podskórnej tkanki tłuszczowej następuje już po pierwszym wykonaniu zabiegu na przełomie od 6 tygodni do 3 miesięcy od wykonania.

Kriolipoliza jest najbardziej skuteczna w przypadku niewielkich nagromadzeń tkanki tłuszczowej, jako metoda miejscowo modelująca sylwetkę, a najlepsze rezultaty wykazuje na plecach, biodrach, brzuchu i bryczesach.

Powrót do wszystkich wpisów