UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Czy Twoje dłonie zdradzają ile masz lat?

27 października 2017 roku

Starzejąca się skóra dłoni jest jedną z bardziej charakterystycznych oznak upływu czasu.

Skóra dłoni przez całe nasze życie poddawana jest  przewlekłemu dzia­łaniu promieni słonecznych, co prowadzi do po­grubienia naskórka. Skóra staje się szorstka, zmniejsza się jej elastyczność i jędrność.  Wraz z upływem czasu skóra stopniowo ulega zanikowi i ścienieniu, a na jej po­wierzchni powstają różnego rodzaju przebarwienia, plamy soczewicowate, wybroczyny i teleangiektazje (drobne, popękane naczy­nia krwionośne), które mogą być powodem zakłopotania i dyskomfortu.  Najbardziej szkodliwe zmiany zachodzą w tkance podskórnej, dochodzi w niej bowiem do rozpadu i zaniku włókien kolagenu i elastyny.

Często pielęgnacja skóry dłoni jest bagatelizowana, nieodpowiednie nawilżanie oraz brak jakiejkolwiek ochrony przed promieniami słońca, mogą spowodować, że Twoje dłonie dodadzą Ci lat.

Jak zatem o nie dbać by długo wyglądały pięknie i młodo?

Zabiegi anti-aging, zdrowa dieta, odpowiednia pielęgnacja oraz aktywny tryb życia opóźnią proces starzenia się skóry i pozwolą utrzymać ją przez długi czas w doskonałej  kondycji.

Skóra dłoni jest cienka i wrażliwa, skłonna do podrażnień i przesuszeń. Codziennie niszczą ją detergenty używane podczas prania czy zmywania oraz kurz unoszący się w czasie sprzątania, a nawet woda i mydło. Nasze dłonie nie lubią ani gorącej ani zimnej wody. Najlepiej myć je letnią wodą i preparatem o odpowiednim dla skóry PH, a po każdym kontakcie z wodą wcierać w ręce nawilżający krem. Podczas prac porządkowych w domu należy zawsze nakładać rękawiczki ochronne.

Warto raz w tygodniu wykonywać peeling drobnoziarnisty oraz maseczkę. W okresie zimowym polecamy zabiegi silnie nawilżające, kąpiele parafinowe , rozgrzewające masaże oraz specjalne nawilżające rękawiczki, a w okresie letnim zalecamy stosować kremy z wysokimi filtrami UV.

Na powstałe już oznaki starzenia się dłoni rekomendujemy zabiegi niwelujące przebarwienia, zwiększające elastyczność i jędrność skóry oraz odpowiednią pielęgnację specjalistycznymi kosmetykami.

Zabiegi IPL

Światło IPL ogrzewa komórki barwnikowe i powoduje ich zniszczenie, po kilkunastu dniach od wykonania zabiegu usuwania przebarwień skóra regeneruje się, a plamy stają się jaśniejsze lub znikają całkowicie.

Szczególnie polecane na plamy posłoneczne, piegi, nierówną pigmentację - przebarwienia na dłoniach czy przedramionach znikają często już po pierwszym zabiegu. Fotoodmładzanie skóry dłoni pomaga również w niwelowaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych na dłoniach.

Laser ResurFX

Wiązka lasera frakcyjnego nieablacyjnego delikatnie uszkadza skupiska komórek barwnikowych, co powoduje ich usunięcie i regenerację skóry.  Na miejscu przebarwienia pojawia się zdrowa skóra o jednolitym kolorze. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego ResurFx pozwolą skutecznie pozbyć się piegów, plam posłonecznych, pozapalnych  oraz innych przebarwień na dłoniach.
Dodatkowo zabiegi te stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze – skóra odzyskuje swoją jędrność i gęstość. Zmniejsza się ilość i widoczność drobnych zmarszczek, skóra odzyskuje swój blask. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegach zapobiega powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych.

Należy pamiętać, aby stosować przed każdym wyjściem z domu  wysokie filtry UV oraz odpowiednie nawilżenie dłoni dobrymi kosmetykami.

Powrót do wszystkich wpisów