UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Rozstępy - jak je skutecznie leczyć?

3 kwietnia 2018 roku

JAK WYGLĄDAJĄ ROZSTĘPY?

Rozstępy wyglądają jak popękane paski lub linie na ciele, strukturą i grubością różniące się od zdrowej skóry. Świeże rozstępy mogą mieć kolor różowy, purpurowoniebieski lub nawet purpurowoczerwony. Pod wpływem czasu zmieniają się, bledną do jasnoszarego, srebrnego czy białego.

ROZSTĘPY - DLACZEGO JE MASZ?

Rozstępy pojawiają się wtedy, gdy ciało rośnie (z jakiegokolwiek powodu), a skóra nie nadąża się rozciągać np. pod wpływem intensywnego wzrostu u młodzieży podczas dojrzewania. Powstają na brzuchu i piersiach u kobiet w ciąży. Tworzą się u osób szybko przybierających na wadze (tyjących) lub budujących masę mięśniową. Przyczyniać się do powstawania rozstępów mogą leki przeciwzapalne z grupy kortykosteroidów, wysoki poziom kortyzolu oraz Zespół Cushinga (powoduje szybkie tycie oraz ścienienie skóry) i Zespół Marfana (choroba genetyczna, która osłabia włókna w skórze). Mogą utworzyć się na piersiach po operacji powiększania biustu.

GDZIE POJAWIAJĄ SIĘ ROZSTĘPY?

Rozstępy mogą pojawiać się na całym ciele, jednak najbardziej narażony na powstawanie rozstępów jest brzuch, uda, pośladki, biodra, ramiona, piersi, dolna część pleców, tył łydek oraz ramiona.

Rozstępy z biegiem czasu bledną, jednak tak na prawdę zawsze zostaną na skórze. Aby sprawić, aby nie były widoczne, trzeba poprawiać kondycję skóry z rozstępami za pomocą różnych preparatów i procedur zabiegowych.

Jeśli masz rozstępy na ciele, o których chciałabyś zapomnieć, przejrzyj dostępne opcje leczenia rozstępów:

Laser frakcyjny na rozstępy

To najlepsza metoda leczenia skóry ze starymi rozstępami. Laser frakcyjny tworzy w skórze miliony precyzyjnych mikrouszkodzeń - tuneli, stymulując w ten sposób skórę pokrytą rozstępami do produkcji kolagenu. Po zakończonej serii zabiegów (około 6) popękania na skórze stają się prawie niewidoczne, a kondycja skóry ulega poprawie. Zabieg ResurFX na rozstępy wykonujemy raz w miesiącu.

Karboksyterapia na rozstępy

Obok zabiegów laserowych to jedna z najlepszych metod  walki z rozstępami. Seria zabiegów, wykonywanych dwa razy w tygodniu (seria zabiegów ustalana jest indywidualnie), polega na wstrzykiwaniu kontrolowanej ilości dwutlenku węgla wzdłuż rozstępów. Zabiegi stymulują skórę do przebudowy - usuwane rozstępy stają się mniej widoczne, a skóra jest napięta i jędrna.

Skinpen na rozstępy

Urządzenie powoduje kontrolowane nakłucia - mikrourazy, które stymulują naturalne procesy gojenia się uszkodzonej skóry. Zabiegi można wykonywać co 2 tygodnie, optymalna ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie.

IPL na rozstępy

To rozbłysk światła uderzający w skórę pokrytą świeżymi, czerwonymi rozstępami. Energia świetlna uspakaja naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą. Metoda ta powoduje, że rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Jest idealna, jeśli nie chcesz czekać, aż rozstępy z biegiem czasu same pojaśnieją.

Rozstępy są czymś zwyczajnym, jednak niepożądanym, pojawiają się niemal u każdej kobiety. Jeśli spędzają ci sen z powiek i wprawiają w zakłopotanie, a nawet w kompleksy, koniecznie zadzwoń do nas lub napisz i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Powrót do wszystkich wpisów