UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Depilacja laserowa, czy na pewno laserowa?

15 listopada 2018 roku

Klienci gabinetów kosmetycznych często mylą depilację laserową z technologią IPL lub E-Light (IPL + RF)

i równie często nie są wyprowadzani z błędu przez osoby wykonujące zabieg. Podstawową różnicą między tymi dwoma zabiegami jest to, że IPL nie jest laserem, a intensywnym źródłem światła! Technologia IPL pomaga nam osłabić cebulki włosa oraz przyczynia się do redukcji owłosienia. Decydując się na IPL należy pamiętać jednak, że po kilku latach włosy mogą odrosnąć. Depilacja laserem natomiast, nieodwracalnie niszczy cebulki włosa, dzięki czemu włos już nigdy nie odrośnie. Warto więc mieć możliwość wyboru oraz upewnić się, jaka metoda depilacji jest stosowana w Twoim docelowym gabinecie :)

Jakie są różnice pomiędzy depilacją laserową a depilacją IPL?

  • Laser diodowy działa bezpośrednio na włos i jego barwnik, dzięki czemu nie szkodzi skórze wokół niego. IPL może podrażniać okoliczne tkanki, a nie tylko włos.
  • Depilacja laserem diodowym usuwa owłosienie na zawsze – po depilacji włosy nie odrastają. Natomiast depilacja przy użyciu urządzenia IPL uszkadza cebulki włosa, ale włos wciąż może z nich wyrosnąć.
  • W przypadku usuwania owłosienia IPL zabiegi wykonujemy średnio co 3 tyg., a depilację laserem diodowym średnio co 10 tyg.
  • Urządzenie IPL możemy kupić do domu,  natomiast depilację laserem diodowym przeprowadza się wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym/kosmetologicznym.

Jak działa IPL?

IPL nie jest laserem, lecz skoncentrowanym źródłem światła (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsującym Światłem) nie zapewni więc takiej skuteczności i precyzji jak laser, którym często bywa błędnie nazywany. Urządzenie IPL działa na włos, ale również na sąsiadujące tkanki, rozgrzewając je, dochodzi do uszkodzenia cebulki włosa co oznacza, że urządzenia IPL służą wyłącznie do redukcji owłosienia, a nie do jego trwałej depilacji.

Jak działa depilacja laserowa laserem diodowym?

Wiązka światła lasera diodowego oddziałuje w ściśle wyznaczone miejsca, bez uszkodzenia otaczających tkanek. To oznacza, że przy tego typu depilacji laser działa bezpośrednio na włos. Skuteczność depilacji laserowej polega na trwałym uszkodzeniu włosów w fazie anagenu, a zatem w fazie jego wzrostu, co daje nam pewność, że włos już nigdy nie odrośnie.

W praktyce zdarzają się osoby, które poddane wcześniej zabiegom fotodepilacji IPL mają uszkodzone mieszki włosów, a przez to zdeformowane owłosienie, którego późniejsza depilacja laserowa może być nieco trudniejsza, a nawet mniej skuteczna.

Powrót do wszystkich wpisów