UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

CZY MOŻNA CAŁKOWICIE USUNĄĆ ROZSTĘPY?

8 listopada 2021 roku

Rozstępy... kto ich nie ma!

Występują zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Większość z nas zna te sine, czerwone czy białe paski przecinające skórę.  

Rozstępy są niczym innym jak skórnymi bliznami powstającymi na skutek nadmiernie rozciągającego się naskórka  między innymi w wyniku ciąży, szybkiego wzrostu podczas dojrzewania czy nagłej zmiany masy ciała. 

Czy można je całkowicie usunąć?

Całkowite usunięcie rozstępów jest bardzo trudne i prawie nieosiągalne. Najlepsze efekty możemy uzyskać podczas leczenia rozstępów świeżych (czerwonych, sinych). Na tym etapie możemy odbudować niemalże prawidłową strukturę włókien kolagenowych. Dlatego bardzo istotne jest, aby rozpocząć serię zabiegów  w momencie, gdy rozstępy są jeszcze czerwone (lub sine).

Leczenie rozstępów białych (będących w fazie zanikowej) jest dużo trudniejsze niż w fazie początkowej i wymaga terapii łączonych. Po serii zabiegów jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć ich widoczność, lecz nie usuniemy ich całkowicie.

W My Body Clinic do leczenia rozstępów świeżych jak i będących w fazie zanikowej stosujemy zabiegi laserowe ResurFX

Zabieg ResurFX

Zabieg ResurFX to zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Jego dużą zaletą jest krótki czas rekonwalescencji - bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, chociaż skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. 

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym ResurFX należy pamiętać o konieczności wykonania tego zabiegu w serii, jeden zabieg nie wystarczy!  Zalecamy się od 3 do 5 zabiegów wykonanych w odstępie 4 do 6 tygodni.