UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Czego nie robić po zabiegu depilacji laserowej?

15 grudnia 2021 roku

Przede wszystkim: nie opalaj się!


Minimum dwa tygodnie po zabiegu nie należy opalać tych części ciała, które zostały poddane zabiegowi depilacji laserowej. Twarz lub inne partie ciała, których nie zasłaniamy odzieżą w lecie (np. przedramiona, kark, szyja, kostki u nóg lub stopy) należy bezwzględnie zabezpieczać kremem z filtrem SPF50 przez okres 2 tygodni od zabiegu.

 

Nie zakładaj obcisłych ubrań

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nie zakładaj obcisłych ubrań. Dotyczy to zwłaszcza depilacji laserowej bikini oraz nóg. Na zabieg przyjdź w luźnych spodniach i bawełnianej bieliźnie (nie wskazane są obcisłe spodnie lub grube rajstopy). Mogą one podrażnić miejsce poddane depilacji i sprawić, że skóra będzie zaczerwieniona, obrzęknięta i będzie regenerować się o wiele dłużej. Jeśli poddajesz depilacji laserowej stopy (a jest chłodna pora roku), pamiętaj aby po powrocie do domu zdjąć skarpetki i pozwolić skórze odetchnąć.

Nie przegrzewaj skóry

Depilacja laserowa nie wyłącza z czynności dnia codziennego między innymi z uprawiania sportu. Jednak niewskazane jest przegrzewanie jak i nadmierne pocenie się. Jeśli odczuwasz dyskomfort po zabiegu depilacji laserowej odczekaj kilka dni. Korzystanie z sauny bezpośrednio  po zabiegu może przyczynić się do zakażeń bakteryjnych.

Nie złuszczaj

Odstaw wszelkiego rodzaju peelingi, również te enzymatyczne i kwasowe. Peeling może dodatkowo podrażnić jak i uszkodzić skórę.