UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Rumień się tylko, gdy usłyszysz komplement!

3 marca 2017 roku

Rumień się tylko, gdy usłyszysz komplement!

Mróz, wysokie temperatury, ważne spotkanie biznesowe czy wypicie kieliszka wina sprawiają, że Twoja twarz staje się czerwona, a Ty czujesz się niekomfortowo? Nasi specjaliści pomogą Ci pozbyć się tej dolegliwości i znów z radością będziesz spoglądać w lustro.

Cera naczynkowa to problem wielu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Nadwrażliwość skóry na czynniki atmosferyczne, wysiłek fizyczny, napoje alkoholowe, stres i niewłaściwa pielęgnacja mogą powodować pękanie naczynek. Zmiany najczęściej występują na policzkach, płatkach nosa, brodzie, dekolcie, tworząc problem estetyczny trudny do zamaskowania.

Pielęgnacja domowa to za mało?

Cera naczynkowa jest cienka, wrażliwa i ma skłonność do alergii. Specjalistyczne kosmetyki często tylko w niewielkim stopniu poprawiają wygląd skóry. Zawierają one składniki aktywne, uszczelniające naczynia krwionośne. Wykorzystywane są także ekstrakty roślinne, substancje łagodzące i odbudowujące lipidową barierę naskórka. Na co dzień niezbędna jest ochrona skóry przed słońcem.

Zmiany naczynkowe można maskować, ale czy nie lepiej się ich pozbyć?

Istnieje wiele metod zamykania naczyń krwionośnych – elektroliza, mikrokoagulacja, IPL. Przewaga tej ostatniej metody, wykorzystującej intensywne, pulsujące światło, nad innymi, polega na jej bezinwazyjności. Polega ona na tym, że impuls świetlny jest absorbowany przez czerwony barwnik (hemoglobinę) i w efekcie rozszerzone naczynie krwionośne ulega zniszczeniu, a potem wchłonięciu, bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Ważne, aby urządzenie IPL, które wybieramy, posiadało certyfikat medyczny oraz aby personel był odpowiednio przeszkolony.

Jakie urządzenie wybrać?

Najnowszy system renomowanego producenta laserów medycznych Lumenis to platforma M22 z modułem do zamykania naczynek. Zastosowana tam nowoczesna technologia OPT przy głowicy IPL pozwala na obniżenie parametrów urządzenia przy zachowaniu wysokiej efektywności zabiegu. Daje to Pacjentowi większe bezpieczeństwo zabiegu i zmniejsza nieprzyjemne odczucia. Poprawa wyglądu skóry następuje już po pierwszym zabiegu, naczynka zamykają się, zmniejsza się rumień. Dodatkowo, ciepło wytworzone przez impuls w skórze wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, a co za tym idzie, w dłuższej perspektywie działa odmładzająco. Tuż po zabiegu można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych spraw.

Czy dla cery naczynkowej istnieje na lato alternatywa w postaci zabiegów pielęgnacyjnych? 

Latem polecamy oksybrazję – zabiegi łagodzące rumień i obkurczające naczynka z wykorzystaniem strumienia kropelek soli fizjologicznej, aplikowanej pod ciśnieniem sprężonego tlenu. Oksybrazja jest bezpieczną metodą złuszczania naskórka, także dla osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Oczywiście, nie należy zapominać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV.

Twoim problemem są popękane i rozszerzone naczynka na nogach?

Platforma laserowa M22 firmy Lumenis pozwala na likwidowanie szerokiego spektrum zmian naczyniowych, począwszy od drobnych, płytko położonych czerwonych pajączków, aż po głębiej położone, fioletowe zmiany naczyniowe o większej średnicy.

Tysiąc napisanych słów czasem mówi mniej niż minuta rozmowy.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, zachęcamy, abyś się z nami skontaktowała. Zadzwoń do nas lub przyjdź, by umówić się na spotkanie. Specjaliści My Body Clinic są po to, by służyć Ci pomocą i radą.

Powrót do wszystkich wpisów