Do wakacji boczki w likwidacji czyli kilka słów o karboksyterapii.
21 lutego 2017 roku
Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej (na bryczesach, boczkach, brzuchu) wprawia nas w zakłopotanie na plaży, basenie, a cellulit na udach powstrzymuje od założenia kusych spodenek w upalne dni.
Seria zabiegów karboksyterapii sprawi, że w nadchodzące wakacje, jedynym Twoim problemem będzie zakup nowego bikini.
Karboksyterapia jest prostą i komfortową metodą o szybkim działaniu i wysokiej skuteczności. Zabieg polega na iniekcji określonej ilości gazu pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia. Do zabiegów wykorzystywany jest medyczny dwutlenek węgla, a wszystkie akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe.
Seria zabiegowa ukierunkowana na likwidację cellulitu i wyszczuplenie, przynosi świetne rezultaty. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na dwutlenek węgla. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej gaz częściowo przekształcony w kwas węglowy, uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy – czyli rozpadem komórek tłuszczowych. Komórki są rozbijane na małe cząsteczki i wydalane z organizmu w naturalny sposób. Następstwem serii zabiegów jest wymodelowanie sylwetki i zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych.
Iniekcja dwutlenku węgla powoduje rozluźnienie struktur cellulitu, a ciśnienie przepływającego gazu wykrusza zwłókniałe przegrody międzykomórkowe. Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnową komórek. Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, która prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna.
Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu.
Cykl zabiegowy obejmuje od 6 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg na tkankę tłuszczową / cellulit trwa około pół godziny.