UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Zabieg ResurFX - postępowanie po zabiegu

Wygląd skóry po zabiegu

Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Skóra w miejscu zabiegu jest rozgrzana. Pojawia się uczucie delikatnego pieczenia, które ustępuje zazwyczaj do dwóch godzin po zabiegu. Obrzęk i zaczerwienienie skóry nasila się dobę po zabiegu i może utrzymywać się 2-5 dni. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Regeneracja skóry po zabiegu trwa 14-30 dni. Przez ten czas należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.

Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:
- gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
- korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

Opalanie i ochrona przed słońcem

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Makijaż

Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.

Napoje alkoholowe

Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

Inne

Przez 14 dni po zabiegu ResurFX należy unikać gwałtownych zmian temperatur. Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.
W bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, przy bardzo nasilonym świądzie łagodne maści sterydowe, leki te przepisuje lekarz.