UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Kriolipoliza LipoCryo

W My Body Clinic w Krakowie kriolipolizę wykonujemy za pomocą hiszpańskiego urządzenia LipoCryo. Urządzenie to posiada certyfikat medyczny. LipoCryo służy do miejscowej redukcji komórek tłuszczowych. Zabieg nie jest inwazyjny, bezpośrednio po nim można powrócić do normalnej aktywności.

Kriolipoliza jest skuteczną i nieinwazyjną metodą stosowaną w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Jest znakomitą alternatywą dla bolesnej i inwazyjnej liposukcji.

Zabieg kriolipolizy polega na miejscowym schłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Zastosowanie niskiej temperatury powoduje, że tkanka tłuszczowa nie ma możliwości regeneracji. Dochodzi do selektywnego ubytku komórek tłuszczowych oraz do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej je skóry. Wpływa to na długotrwały efekt , a zarazem skuteczność zabiegu.

Na skutek wychłodzenia tkanki tłuszczowej lipidy zostają uwolnione z komórki tłuszczowej i transportowane przed układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, a następnie są wydalone z organizmu. Wychłodzone komórki nie mają możliwości regeneracji, a co za tym idzie- wszystkie zostają wydalone z organizmu. Kriolipoliza jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który prowadzi do redukcji od 25 do 40% grubości warstwy tłuszczu.

Wskazaniem do zabiegu jest lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa w okolicy talii, brzucha, boczków, zewnętrznych i wewnętrznych części ud, pośladków czy ramion. Metodę kriolipolizy polecamy osobom, które mimo podejmowania aktywności fizycznej i  stosowania zdrowej i zbilansowanej diety mają oporną, miejscowo zgromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg nie jest stosowany u osób z nadwagą powyżej 10kg.

Dla kogo

Dla osób borykających się z miejscowym odkładaniem tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach, udach, ramionach, pośladkach.

Częstotliwość

Zaleca się od 3-5 powtórzeń zabiegów w to samo miejsce, w odstępach nie mniejszych niż 6 tygodni. Jedno przyłożenie głowicy trwa 45minut.

Rezultaty

Tkanka tłuszczowa zanika stopniowo po zabiegu, rezultaty widoczne są po upływie około 6 tygodni.

Przebieg zabiegu

Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od nałożenia na miejsce poddawane zabiegowi żelu USG. Następnie kosmetolog przykłada głowicę , która poprzez wbudowany system podciśnienia zasysa fałd skóry do środka głowicy. Tak przyłożona głowica pozostaje na skórze przez 45 minut, powodując wychłodzenie tkanki tłuszczowej do około 3 stopni Celsjusza. Niska temperatura powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych i ich obumieranie. Po upływie ustalonego czasu głowica zostaje odpięta, a skóra oczyszczona z żelu. Obszar poddany zabiegowi może ulec zaczerwienieniu, spuchnięciu, mogą pojawić się niewielkie wynaczynienia lub małe siniaki.

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią

Wymagają zachowania szczególnej ostrożności – dotyczy to każdego typu zabiegów czy stosowania leków. Dlatego w tym pięknym czasie lepiej jest skupić się na przygotowaniach do narodzin maleństwa niż stosować kriolipolizę.

Pokrzywka i pochodne dolegliwości skóry

Także stanowią przeciwwskazanie do kriolipolizy. Kto ich doświadczył, wie, jak wrażliwa i nieprzewidywalna może być reakcja skórna na zabiegi bądź wykonywanie nawet najprostszych, codziennych czynności.

Stany zapalne i rany

Z natury rzeczy wykluczają wykonywanie zabiegów na skórze. Dopóki się nie zagoją, każda forma ingerencji, która związana jest z bezpośrednim kontaktem ze skórą (jak w przypadku kriolipolizy) może zaognić lub uszkodzić zranione miejsca.

Choroba Raynauda

Czyli napadowy skurcz naczyń krwionośnych podczas ekspozycji rąk i stóp na zimno, wyklucza korzystanie z urządzenia LipoCryo. Osoby znające dobrze tę dolegliwość same unikają wszelkich zabiegów związanych z niską temperaturą.

Krioglobulinemia

Choroba powodująca wiele nieprzyjemnych, groźnych dla zdrowia i życia objawów. Immunoglobuliny, które wytrącają się w niskiej temperaturze, towarzyszą wielu chorobom, a sama krioglobulinemia dotyka głównie kobiety w średnim wieku.

Duża nadwaga lub otyłość

Z uwagi na fakt, że kriolipoliza służy redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, nie ma zastosowania u osób z dużą nadwagą czy otyłością.

Cennik

  CZAS [min] CENA [ZŁ] ZA 1 ZABIEG
1 PRZYŁOŻENIE GŁOWICY 45 200
2 PRZYŁOŻENIA GŁOWICY 90 350