UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

BOTOKS CZYLI REDUKCJA ZMARSZCZEK TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Toksyna botulinowa (botoks, (botox)

 Zabieg z użyciem toksyny botulinowej, popularnie znanej jako botoks (Botox), jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, mających na celu redukcję  zmarszczek mimicznych oraz poprawę wyglądu skóry. Jest to skuteczny sposób na wygładzenie linii mimicznych i zapewnienie młodszego, bardziej odświeżonego wyglądu. Podawanie botoxu pomaga w dość mało inwazyjny sposób wygładzić zmarszczki poprzeczne na czolelwią zmarszczkę pomiędzy brwiami oraz kurze łapki.

Wygładzanie zmarszczek botoksem w Krakowie - jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu wygładzania zmarszczek botoksem, lekarz precyzyjnie wstrzykuje botoks w wybrane miejsca, blokując sygnały nerwowe do mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Skóra stopniowo staje się gładka i mniej podatna na tworzenie nowych zmarszczek mimicznych.

Jak działa botoks?

Toksyna botulinowa, gdy jest precyzyjnie wstrzykiwana pod skórę, blokuje sygnały nerwowe docierające do mięśni, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej mięśnie się rozluźniają, co prowadzi do wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności istniejących zmarszczek. Innymi słowy, botoks sprawia, że skóra staje się bardziej gładka i mniej podatna na tworzenie nowych zmarszczek poprzez osłabienie działania mięśni mimicznych.

Kiedy zacząć stosować botoks?

Botoks może być używany zarówno do zapobiegania powstawania zmarszczek, jak i zmniejszania już istniejących. Dlatego zabiegi profilaktyczne można rozpocząć nawet w wieku około 25-30 lat.

Po jakim czasie działa botoks? 

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest szybki, prawie bezbolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu. Efekty są widoczne po kilku dniach od zabiegu (najczęściej w 3 lub 4 dniu), na pełny efekt należy zaczekać 14 dni.

Po tym czasie oferujemy bezpłatną wizytę kontrolną, podczas której lekarz określa efekty przed i po botoksie oraz symetryczność efektów. Ocenia również czy należy przeprowadzić korektę.

Jak długo działa botoks?

Efekty utrzymują się przez okres około 3-4 miesięcy, po którym zalecane jest powtórzenie zabiegu.

DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY ZABIEG?

 • Zabieg wygładzania zmarszczek botoksem jest przeznaczony dla osób, które chcą redukcji istniejących zmarszczek mimicznych oraz zapobiegania powstawaniu nowych.

Zalecenie przed zabiegiem zastosowania botoksu

 • zaprzestanie stosowania leków przeciwkrzepliwych, aspiryny, NLPZ, witaminy E i innych obniżających krzepliwość krwi na 7-10 dni przed zabiegiem (nie dotyczy pacjentów po udarze lub zawale)

ZALECENIE PO ZABIEGU Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ

 • przez 24 h powstrzymać się od makijażu
 • przez 3 dni powstrzymać się od wysiłku fizycznego, treningów, biegania, pływania
 • przez 4-5 dni unikać podwyższonej temperatury : suszenia włosów suszarką z gorącym strumieniem, sauny, solarium, opalania się i gorących kąpieli
 • przez 24-48 h nie spożywać alkoholu
 • stosować krem z filtrem UVA i UVB
 • należy wymienić ręczniki i poszewkę poduszki na czystą

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów z toksyną botulinową (botoks)

 • ciąża i karmienie piersią
 • potwierdzona reakcja alergiczna na neurotoksynę Clostridium botulinum typu A
 • nadwrażliwość na wszystkie pozostałe składniki preparatu m.in. białko jaja kurzego, albuminy
 • infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa oraz stan zapalny w miejscu iniekcji
 • choroba nowotworowa, chemio i radioterapia
 • jaskra z zamykającym się kątem przesączania

Leczenie nadpotliwości botoksem

Co to jest nadpotliwość?

Nadpotliwość to stan, w którym organizm produkuje nadmierną ilość potu, co może prowadzić do dyskomfortu i utraty pewności siebie. Nadmierna potliwość może dotyczyć różnych obszarów ciała, takich jak pachy, dłonie, stopy czy obszar okolic intymnych.

Jak działa leczenie nadpotliwości botoksem?

Leczenie nadpotliwości botoksem polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w obszarach dotkniętych nadmiernym poceniem. Botoks blokuje działanie gruczołów potowych, zmniejszając produkcję potu w tych obszarach. Efekty zabiegu są zazwyczaj widoczne po kilku dniach i utrzymują się przez okres kilku miesięcy.

 

Cennik

  CENA [ZŁ] ZA 1 ZABIEG CENA  [zł] ZA 1 ZABIEG W PAKIECIE FACE&BODY
 
REDUKCJA ZMARSZCZEK TOKSYNĄ BOTULINOWĄ (BOTOKS)    
1 PARTIA 700 -
2 PARTIE 1100 -
3 PARTIE 1500 -