UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Laser frakcyjny Kraków - laserowe usuwanie blizn i rozstępów

W My Body Clinic w Krakowie laserowe usuwanie blizn i rozstępów skóry wykonujemy urządzeniem ResurFx, nieablacyjnym laserem frakcyjnym renomowanej firmy Lumenis. Frakcjonowanie jest najbardziej efektywną formą laserowego usuwania wszelkiego rodzaju blizn (pooperacyjnych, potrądzikowych) czy rozstępów. Wiązka lasera skupia się tylko na zmienionym chorobowo fragmencie skóry. Tworzy na niej kontrolowaną ilość mikrouszkodzeń przy jednoczesnym ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Odpowiedzią organizmu jest wzmożona regeneracja skóry.

Wybierając metodę usuwania blizn warto wiedzieć o różnicach między urządzeniami używanymi do tego celu. Możemy spotkać dwa lasery do usuwania blizn na ciele, blizn po trądziku i rozstępów. Mowa o laserach frakcyjnych ablacyjnych i nieablacyjnych. Różnica polega na głębokości działania i inwazyjności zabiegu. Laser frakcyjny ablacyjny działa agresywniej, uszkadza naskórek i potrzeba więcej czasu aby powrócić do codziennych czynności. Laser nieablacyjny np. ResurFX działa mniej inwazyjnie, nie uszkadza naskórka, nie tworzą się rany, po zabiegu wracamy do codziennych czynności.

Wybierając zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym ResurFx nie musimy bać się o długi czas rekonwalescencji, po zabiegu nie powstają rany, wracamy do codziennych czynności/pracy od razu po zabiegu.

Laser frakcyjny - jak działa?

Laser frakcyjny, przy użyciu wysokiej energii, podgrzewa punktowo kolagen (czyli główne białko budulcowe skóry). Obszar ciała, na którym działamy laserem frakcyjnym zawiera punkty nagrzane, czyli punkty zniszczonego kolagenu i nienagrzane. Fragmenty zdrowej tkanki pomiędzy zniszczonymi punktami powodują przyśpieszenie procesu regeneracji. Następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a dzięki temu redukcja blizn, zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Proces przebudowy tkanki po zabiegach laserem frakcyjnym ResurFX jest dość długi. Ale pierwsze efekty zauważymy już po pierwszym zabiegu. Po zakończonej serii zabiegów skóra będzie się jeszcze przebudowywać nawet do 12 miesięcy.

Laserowe usuwanie blizn na twarzy

Laser frakcyjny nieablacyjny ResurFX posiada szeroki zakres działania. Możemy nim usuwać blizny na twarzy powstające na skutek przebytego trądziku, ospy wietrznej, blizny poopercyjne lub po urazach.

Skóra po zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym na twarzy jest przez kilka dni lekko zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Wyczuwalna jest w dotyku delikatna "chropowatość". Do tygodnia po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, basenu, sauny. Do dwóch tygodni po zabiegu należy bezwzględnie nie opalać skóry i stosować wysoką fotoprotekcję.

Korzyści jakie niesie wykonanie zabiegu na twarzy jest niezwykle wiele - począwszy od zredukowania blizn, przebarwień, rozszerzonych porów, po głęboką przebudowę skóry i jej silne odmłodzenie.

Zaletą zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym na twarzy jest to, iż nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty widoczne są już po kilku dniach od wykonania pierwszego zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn na ciele

Zabieg laserowego usuwania blizn jest leczy zarówno blizny świeże jak i stare. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku leczenia blizn zanikowych (takich jak rozstępy, blizny powstałe po przebyciu ospy wietrznej i trądziku).

Wskazania

 • blizny pooperacyjne lub pourazowe na ciele (np. po cesarskim cięciu)
 • blizny pourazowe lub pooperacyjne na twarzy
 • po ospie wietrznej na twarzy i ciele
 • blizny potrądzikowe na twarzy i ciele
 • rozstępy świeże fioletowe lub czerwone
 • rozstępy stare - szare lub białe

Częstotliwość

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 3 do 6 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden zabieg w miesiącu. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany kosmetolog, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Zabieg trwa 15-60 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. 

Rezultaty

Większość pacjentów zauważa różnice już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu.
Rozstępy stają się mniej widoczne i płytsze. Po serii zabiegów redukcja wynosi około 50%-80%. Niemożliwe jest usunięcie rozstępów całkowicie. Optymalny efekt osiąga się zwykle po 2–3 miesiącach, a stopniowa poprawa wygładzenia skóry trwa na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów. 
Blizny na ciele pourazowe lub pooperacyjne po trzech zabiegach zazwyczaj wypłycają się i częściowo zanikają. Warto jednak wykonać pełną serie zabiegów dla uzyskania jak najlepszego efektu. Podobnie jak w przypadku rozstępów redukcja widoczności blizn sięga do 80%, ciężko jest w pełni zlikwidować blizny.
Blizny na twarzy po trądziku jak i przebarwienia pozapalne regenerują się bardzo długo. Należy wykonać serię od 3 do 6 zabiegów co 4-6 tygodni. W pierwszej fazie skóra staje się wygładzona, zostają zmniejszone pory, po upływie 2-3 miesięcy od rozpoczęcia serii zabiegów, zauważyć można wygładzenie blizn i rozjaśnienie przebarwień pozapalnych. Efekty zabiegów zależą od rodzaju i głębokości blizn potrądzikowych. W najlepszych wypadku udaje się zredukować blizny do 90%, w najgorszym do 50%.

Rezultaty leczenia świeżych rozstępów. Efekty po 3 zabiegach laserem frakcyjnym ResurFX.

Efekty leczenia blizny po usunięciu znamienia. Efekt po jednym zabiegu laserem ResurFX

Przebieg zabiegu

Zabieg usuwania rozstępów i blizn laserem frakcyjnym ResurFX zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego. Po ok. 40 minutach przystępuje się do wykonania właściwego zabiegu. Oczyszczoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest odczucie ciepła i lekkiego pieczenia, które ustępuje po kilku godzinach.

Skóra w miejscu leczenia jest zaczerwieniona i może być opuchnięta. Uczucie to zazwyczaj mija po 3 dniach od zabiegu.

Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. Po zabiegu pamiętać należy o ochronie przeciwsłonecznej SPF 50, nie ma problemu z nakładaniem makijażu dzień po zabiegu, ponieważ nie zostaje uszkodzony naskórek – jednak warto skórze pozwolić „oddychać" i nakładać kremy wyciszające zaczerwienienie i takie które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 3 miesiącach, chociaż zdarzyć się może sytuacja w której skóra w pełni regeneruje się nawet do 12 miesięcy od zakończonej serii.

Korzyści z zabiegów przy użyciu lasera frakcyjnego:

 • regeneracja oraz odnowienie skóry
 • zmniejszenie widoczności rozstępów oraz blizn (skóra jest bardziej gładka i jednolita)
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • poprawa elastyczności skóry
 • niezbyt długi okres regeneracji

Wygląd skóry po zabiegu:

W miejscu zabiegowym pojawia się zaczerwienienie, rumień (który może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni) oraz obrzęk (który znika najczęściej po 24 godzinach). Może pojawić się również uczucie ciepła, rozgrzania oraz delikatnego pieczenia, ustępujące krótko po zabiegu przy zastosowaniu odpowiednich kremów pozabiegowych.

Zdjęcie przedstawia wygląd skóry na kilka minut po zabiegu.

Cennik

  CENA [ZŁ] ZA 1 ZABIEG CENA [ZŁ] ZA 1 ZABIEG W PAKIECIE FACE&BODY
POLICZKI* 450 450
CZOŁO* 350 350
POJEDYNCZA BLIZNA DO 5X5 CM              300 280
BLIZNA PO CESARSKIM CIĘCIU 300 280
BLIZNY - JEDEN OBSZAR ZABIEGOWY NA CIAŁO 400 380
ROZSTĘPY - JEDEN OBSZAR ZABIEGOWY 400 380
ROZSTĘPY - DWA OBSZARY ZABIEGOWE 600 560
ROZSTĘPY - TRZY OBSZARY ZABIEGOWE 900 740
UJĘDRNIENIE SKÓRY - JEDEN OBSZAR ZABIEGOWY 400 380
ZNIECZULENIE JEDEN OBSZAR ZABIEGOWY 50 50

 * znieczulenie w cenie zabiegu