UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Usuwanie przebarwień

Do powstawania przebarwień na skórze przyczynia się wiele czynników. Wiek, zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne, nadmierna ekspozycja na słońce czy zażywanie niektórych leków może spowodować pojawienie się nieestetycznych ciemniejszych plam na skórze.

My Body Clinic w Krakowie spośród różnych metod usuwania przebarwień poleca zabiegi wykorzystujące światło IPL, jak również zabiegi laserowe (nieablacyjnym laserem ResurFx firmy Lumenis). Ponadto w walce z przebarwieniami wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii mikroigłowej SkinPen, czy eksfoliacji kwasami.

Przeczytaj więcej o metodach usuwania przebarwień, a personel My Body Clinic dopasuje odpowiednią terapię dla Ciebie.

IPL z technologią OPT

Lubimy słońce. O ile świadome przebywanie na nim nie szkodzi, o tyle długie ekspozycje na słońcu bez odpowiedniej ochrony UV mogą wyrządzić naszej skórze wiele szkód.  Walka z przebarwieniami jest trudna, a kosmetyki redukujące nierówną pigmentacje często nie wystarczają. W takiej sytuacji warto sięgnąć po zabiegi IPL działające głębiej, nie tylko na powierzchni skóry. Przebarwienia na dłoniach, przedramionach, dekolcie czy twarzy znikają często już po pierwszym zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień

Nadmierna produkcja melaniny i jej nierównomierne rozmieszczenie powoduje pojawienie się na skórze nieestetycznych przebarwień, których tuszowanie zajmuje sporo czasu. Dzięki zabiegom laserowego usuwania przebarwień możesz ten czas wykorzystać o wiele przyjemniej.  Wiązka lasera delikatnie uszkadza skupiska komórek barwnikowych, co powoduje ich usunięcie i regeneracje skóry.  Na miejscu przebarwienia pojawia się zdrowa skóra o jednolitym kolorze. Zabiegi z wykorzystaniem lasera nieablacyjnego ResurFx pozwolą skutecznie pozbyć się piegów, plam posłonecznych, pozapalnych  oraz innych przebarwień z twarzy i ciała  już po kilku sesjach zabiegowych.

Mezoterapia mikroiglowa SKIN PEN

Alternatywą do zabiegów laserowych jest mezoterapia mikroigłowa. Mikronakłucia skóry w połączeniu z aplikowanymi na skórę substancjami, które mogą hamować tendencję do powstawania przebarwień są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie kwalifikują się do zabiegów laserowych. Dodatkowo mikrouszkodzenia które powodujemy pobudzają procesy naprawcze i stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Poprawia się gęstość, napięcie i elastyczność skóry.

Peelingi Epince

Specjalistyczne terapie usuwania przebarwień Epionce obejmują produkty z serii rozjaśniającej oraz peelingi kwasem salicylowym  i jabłkowym ( SAL-E, MAL-E). Składniki aktywne redukują nieregularną pigmentacje skóry, poprawiają jej zabarwienie przy braku działania drażniącego. Zabiegi wykonywane w gabinecie w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją w domu zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień.

Peelingi Purles

Odpowiednio dobrany rodzaj peelingu  może zmniejszyć widoczność  przebarwień, poprawić koloryt skóry oraz zadziałać przeciwstarzeniowo. F-Peel to peeling o niezwykłych właściwościach rozjaśniających przebarwienia i regenerujących skórę. Zabieg nie podrażnia i nie powoduje łuszczenia się skóry.

Oferta zabiegowa