UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Zabiegi na cellulit w Krakowie

Zabiegi odchudzające i antycellulitowe

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to od zawsze największa zmora Nas wszystkich. Wiadomym jest, że bez aktywności fizycznej jak również odpowiednio dobranej diety nie jesteśmy w stanie jej zredukować. ALE!

Zabiegi na cellulit będą wspomagać procesy redukcji tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wpłyną korzystnie na wygląd naszej skóry i… nasze samopoczucie!

Czym jest cellulit?

Cellulit jest chorobą tkanki tłuszczowej, cechują go zmiany obrzękowe i włóknisto stwardnieniowe w obrębie tkanki podskórnej. Na skutek toczącego się niezapalnego procesu  w tkance podskórnej pojawiają się wgłębienia o nieregularnej strukturze, które uwidaczniają się na powierzchni skóry w postaci tzw. skórki pomarańczowej- są to zbite komórki tłuszczowe. Zabiegi w gabinecie mają wspomóc procesy „rozbijana ‘’ komórek tłuszczowych zwanych adipocytami, tym samym wygładzać widoczny cellulit i ujędrniać skórę. Szeroka oferta  zabiegów na cellulit w naszym gabinecie pozwoli dobrać jak najlepszy zabieg do danego problemu. W naszej ofercie znajduje się szereg zabiegów, od tych przyjemnych po te bardziej odczuwalne. Każdy z nich przynosi efekty!

Jakie efekty dają zabiegi na cellulit?

Zabiegi na cellulit oprócz efektu wygładzenia skóry i redukcji cellulitu powodują również poprawę jędrności skóry oraz zmniejszenie się obwodów miejsc, które zostają poddawane zabiegowi. Krew i limfa lepiej krążą, przyspiesza się metabolizm tkankowy, co powoduje lepsze usuwanie toksyn i produktów przemiany materii z organizmu.

 

Jaki zabieg na cellulit? - Fala uderzeniowa (akustyczna) STORZ

Zabieg polega na masowaniu ciała (posmarowanego gęstym żelem do badania USG) przy pomocy specjalnej głowicy, która emituje fale akustyczne (dźwiękowe). Fale te są wprowadzane w głąb skóry, w miejsca dotknięte cellulitem. Fale emitowane przez urządzenie rozbijają tkankę tłuszczową i przyczyniają się do rozluźniania tkanki łącznej i uelastycznienia skóry. Sam zabieg fali uderzeniowej jest bezbolesny i trwa około 40 minut. Wykonujemy go w serii zazwyczaj 5 do 10 zabiegów w ilości 1-2 razy w tygodniu. Tuż po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, nie wymaga okresu rekonwalescencji i nie posiada skutków ubocznych.

Jaki zabieg na cellulit? - Endermologia Cellu M6 Alliance

Endermologia jest to masaż przy pomocy specjalnego urządzenia wytwarzającego podciśnienie (w naszym gabinecie posiadamy Endermologię Cellu M6 Alliance). Głowica zasysa fał skóry, a kosmetolog przesuwa głowicę po ciele wg wskazań programu komuterowego. Endermologia jest zabiegiem seryjnym. Wykonuje się ją 2-3 razy w tygodniu (na początku serii), następnie 1 do 2 razy w tygodniu. Już po pierwszym zabiegu na cellulit skóra jest widocznie napięta i bardziej elastyczna. Efekty redukcji cellulitu są widoczne po kilkunastu zabiegach.

Zabieg endermologii na cellulit nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń w  codziennych czynnościach. Jeśli poszukujesz w 100% naturalnych, łagodnych i przyjemnych zabiegów na cellulit to masaż podciśnieniowy jest właśnie dla Ciebie.

Jaki zabieg na cellulit? - Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg na cellulit, który polega na iniekcji (wstrzyknięciu) medycznego dwutlenku węgla za pomocą cieniutkiej igły do warstwy skóry i tkanki podskórnej na głębokość nie większą nić 13 mm. Po iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie w tkankach, rozszerzając znajdujące się w nich naczynka krwionośne i limfatyczne, powodując lepsze natlenienie tkanek oraz wzmacniając wewnątrzkomórkową przemianę materii. Podczas takiego zabiegu pobudzamy proces zapalny w skórze - jest to efekt porządany podczas tego zabiegu. Proces zapalny spowodowany obniżeniem pH w skórze powoduje "rozerwanie" komórek tłuszczowychv(adipocytów). Dzięki temu że adipocyt zmniejsza swój rozmiar, cellulit zostaje znacznie wygładzony.

Można wyszczególnić 4 najważniejsze aspekty działania dwutlenku węgla

  1. poprawia krążenie krwi i odżywienie tkanek
  2. zostają wytworzone nowe naczynia krwionośne w obszarze poddanym zabiegowi
  3. zostają wytworzone nowe włókna kolagenowe i elastynowe
  4. zmniejsza się otłuszczenie dzięki zniszczeniu adipocytów

Iniekcja dwutlenkiem węgla dzięki odpowiednio dobranym parametrom jak i głębokości wprowadzania igły, może zredukować widoczny cellulit nawet do 90% (jeśli oczywiście zachowujemy przy tych zabiegach dyscyplinę dotyczącą odpowiednich produktów w diecie, ilości wypijanej wody w ciągu dnia jak również aktywności fizycznej). 

Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Doskonale działa na cellulit, a także redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. 

Odczucia podczas zabiegu są dosyć indywidualne, zwykle czuć lekkie szczypanie i rozpieranie w miejscu poddanym zabiegowi.

Fala uderzeniowa STORZ i endermologia Cellu M6 ALLIANCE - intensywna kuracja na cellulit.

Najlepsze efekty w walce z cellulitem można uzyskać przeprowadzając intensywną kurację antycellulitową, czyli wykorzystując synergistyczne (wzmacniające się nawzajem) działanie dwóch zabiegów: masażu podciśnieniem Endermoligia Cellu M6 Alliance i fali akustycznej STORZ. Łącząc ze sobą te dwa zabiegi zakładane efekty są osiągane znacznie szybciej niż przy wyborze tylko jednej. Jeśli twoim problemem jest cellulit (nawet ten dość silny), chcesz wymodelować sylwetkę, ujędrnić ciało i w dodatku jesteś osobą niecierpliwą efektów - to zdecydowanie polecamy zabiegi łączone.