UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700

Rezerwacja online

Depilacja laserowa LightSheer Duet

Zabiegi depilacji laserowej w My Body Clinic wykonujemy laserem medycznym Light Sheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis. Nasz gabinet posiada rekomendację firmy Coherent (przedstawiciela firmy Lumenis na Polskę) dotyczącą wysokiej jakości usług depilacji laserowej. Gwarantuje to zarówno wysoką jakość sprzętu, bardzo dobry stan techniczny urządzenia jak i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów potwierdzone certyfikatami z odbytych szkoleń i stażu pracy.

W My Body Clinic wykonujemy depilację laserową:

 • łydek (z kolanami i stopami), ud (z kolanami) lub całych nóg (łydki, kolana, uda, stopy),
 • klatki piersiowej, brzucha, pośladków,
 • całych pleców lub tylko dolnej lub górnej części pleców
 • bikini w trzech wariantach (francuskie, brazyliskie, hollywood),
 • twarzy (obejmuje górną wargę, brodę, policzki i baki), szyi i karku
 • małych partii takich jak pachy, linia biała, okolice brodawek
 • całych rąk lub tylko ramion, przedramion lub dłoni

W trakcie każdego zabiegu depilacji laserowej stosujemy specjalistyczny zewnętrzny system chłodzący, który znacząco zmniejsza dyskomfort w trakcie wykonywanego zabiegu depilacji laserowej, dzięki czemu depilacja laserowa nawet tak wrażliwego miejsca jak bikini staje się praktycznie bezbolesna.

Bezpośrednio po zabiegu na miejsce poddawane zabiegowi Klient ma możliwość zastosowania kremów łagodzących i przyspieszających regenerację skóry oraz filtrów przeciwsłonecznych z wysoką ochroną SPF 50.

Zabieg depilacji laserowej laserem LightSheer

Wypróbuj, przekonaj się – i poczuj, jak cudownie jest mieć idealnie gładką skórę! Dowiedz się więcej o samym zabiegu. Przekonaj się, dlaczego właśnie u nas wykonasz go w wyjątkowo komfortowych warunkach i niespotykanie przyjaznej atmosferze.W My Body Clinic w Krakowie depilacja laserowa jest czystą przyjemnością!

Dowiedz się więcej o depilacji laserowej w Krakowie – zapraszamy!

Laser diodowy LightSheer® DuetTM

Laser LightSheer Duet, którym dokonujemy zabiegów w My Body Clinic w Krakowie, to najnowocześniejsze, najskuteczniejsze i najszybsze urządzenie do trwałego usuwania zbędnego owłosienia.

Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, a także certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001 oraz CE.

Depiluje bezboleśnie i o 75 proc. krócej niż inne urządzenia tego typu. Nie powoduje przebarwień skóry czy pękania naczyń krwionośnych. Produkowany jest przez firmę Lumenis®, światowego lidera w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych.

Urządzenie posiada dwie głowice: LightSheer ET oraz LightSheer HS.

Głowica ET (mała) zapewnia precyzyjne usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy, dłoniach, wokół kostek i na stopach. Posiada ona szafirową końcówkę, która chłodzi powierzchnię poddawaną depilacji do 5 stopni Celsjusza, dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny.

Głowica HS (duża) - stworzono ją do depilacji laserowej dużych partii ciała. Podczas jednego impulsu, głowica z systemem podciśnienia, obejmuje działaniem znacznie większą powierzchnię niż w przypadku głowicy ET (małej), co sprawia, że zabieg jest znacznie szybszy i mniej bolesny.

Badania kliniczne przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały porównywalną skuteczność obu głowic.

Działanie lasera diodowego:

Depilacja laserem diodowym jest metodą redukcji zbędnego owłosienia. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez melaninę znajdującą się we włosie. Zamieniane na ciepło – niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Powoduje to utratę włosa i zniszczenie mieszka. Depilacja skutecznie działa na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe (faza zaniku - katagen i spoczynku - telogen) są bowiem niewidoczne dla lasera.

Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania satysfakcjonującego efektu

Potrzebne jest przynajmniej 4-8 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 8-12 tygodni, by uzyskać pełną skuteczność depilacji. Jednak już po pierwszym zabiegu może nastąpić 20-30% redukcja włosów ciemnych. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyną nie jest nieskuteczność zabiegu czy wykorzystywanego urządzenia, lecz zbyt mała zawartość melaniny w mieszku.

Przeciwwskazania

Laserowego usuwania owłosienia nie wykonuje się u osób

 • cierpiących na choroby nowotworowe
 • stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające)
 • posiadających włosy w kolorze jasny blond, rude lub siwe
 • cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra)
 • cierpiących na padaczkę (względne)
 • posiadających rozrusznik serca
 • mających skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców
 • u kobiet w ciąży i karmiących

Przeciwwskazania czasowe

Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie

Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (przy użyciu pęsety, wosku, depilatorów mechanicznych itp.) 

W przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, a innych miejsc skóry przez 6 tygodni.

Można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej). 

Kremy i maści

Stosowanie kremów lub maści z Wit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Wit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej. 

Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane)

Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem 

Leki i zioła światłouczulające

Dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.

Leki światŁouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Leki przeciwbólowe

Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap). 

Leki rozrzedzające krew

Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne z kwasem salicylowym.
Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej. 

Przeziębienie, stany zapalne itp.

Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że depilacji nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych. 

Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)

Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji  opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze. 

Znieczulenie ogólne i zabiegi operacyjne

Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia. 

Znieczulenie miejscowe

W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg depilacji laserowej można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia. 

Szczepienia

Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji. 

Kuracja antybiotykami

Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej. 

Opalenizna

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni

Samoopalacze

„Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air

brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu. 

Zabiegi złuszczające na twarz

Depilacja laserowa twarzy możliwa jest 7 dni przed zabiegiem złuszczającym lub 14 dni po nim. 

Inne

Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne. Miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (gdy krwawienie jest najobfitsze). 

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja ze specjalistą. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zastosowania tej metody usuwania zbędnego owłosienia, u osób zakwalifikowanych do zabiegu przeprowadza się próbę laserową. Pozwala ona ustalić optymalne dla danego fototypu skóry parametry zabiegowe.

Depilacja laserowa - przygotowanie do konsultacji i próby laserowej

Przed konsultacją

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do depilacji laserowej oraz przypomnieć sobie wszystkie przyjmowane leki i suplementy diety, a także upewnić się, czy skóra nie jest opalona. Podczas konsultacji kosmetolog ocenia grubość i barwę włosa (zatem włosy powinny wystawać ponad powierzchnię skóry i mieć długość ponad 0,5 cm)

Konsultacja i zabieg podczas jednej wizyty

W przypadku, gdy po konsultacji następuje zabieg właściwy, należy ogolić całą okolicę poddawaną zabiegowi depilacji laserowej, zostawiając jedynie małe fragmenty nieogolonej skóry (wielkości monety pięciozłotowej) w miejscach gdzie włosy są najmocniejsze i najsłabsze.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przygotowanie skóry do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być umyta, dokładnie ogolona i niczym nie posmarowana (dotyczy to wszelkiego rodzaju kremów, balsamów, oliwek, olejków i maści w miejscu poddawanemu zabiegowi).

Kondycja skóry poddawanej zabiegowi

Należy pamiętać, że w obrębie depilowanej powierzchni skóra nie może też być sucha lub podrażniona – jeżeli jej stan tego wymaga, kilka dni przed zabiegiem depilacji laserowej należy zastosować kremy nawilżające, natłuszczające i kojące (tzw. emolienty). Nawilżanie należy zakończyć dzień przed zabiegiem.

O tym trzeba pamiętać przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej

Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie

Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (przy użyciu pęsety, wosku, depilatorów mechanicznych itp.)

W przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, a innych miejsc skóry przez 6 tygodni.

Można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej)

Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane)

Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem

Leki i zioła światłouczulające

Dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.

Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem

Leki przeciwbólowe

Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

Leki rozrzedzające krew

Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne z kwasem salicylowym.

Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej.

Przeziębienie, stany zapalne itp.

Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że depilacji nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)

Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji  opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

Znieczulenie ogólne i zabiegi operacyjne

Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.

Znieczulenie miejscowe

W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg depilacji laserowej można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.

Szczepienia

Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.

Kuracja antybiotykami

Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej

Opalenizna

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

Samoopalacze

„Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu.

Zabiegi złuszczające na twarz

Depilacja laserowa twarzy możliwa jest 7 dni przed zabiegiem złuszczającym lub 14 dni po nim.

Inne

Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne. Miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (gdy krwawienie jest najobfitsze).

Postępowanie po zabiegu

Wygląd skóry po zabiegu

Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest czasowy obrzęk bądź zaczerwienienie depilowanego obszaru (tak samo jak w przypadku innych metod depilacji). Zwykle ustępuje on już po kilku godzinach od zabiegu, rzadko utrzymując się do 2-3 dni od jego wykonania.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób. Można stosować krem Zinalfat lub Alantan.

Antyperspiranty, preparaty złuszczające

Jeżeli depilacja dotyczyła pach, nie należy w tym czasie stosować antyperspirantów.Preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzać dopiero po 2 tygodniach od zabiegu. Zalecana ostrożność w traktowaniu skóry eliminuje skutki uboczne.

Opalanie i ochrona przed słońcem

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych depilacji i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Kiedy kolejny zabieg?

Kolejne zabiegi depilacji laserowej należy wykonywać w odstępach od 10 do 12 tygodni (depilacja laserowa twarzy - odstępy 5-8 tygodni). Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, powinniśmy je wykonać przynajmniej sześciokrotnie.

Oferta zabiegowa