UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Depilacja laserowa w pytaniach i odpowiedziach (cz.3)

8 marca 2017 roku

Czy depilacji laserowej można poddawać wszystkie części ciała?

Tak, z jednym wyjątkiem. Depilacji laserowej nie można wykonywać na brwiach. Część kostna w okolicy oka i powieka (pomimo okularów ochronnych) nie zabezpieczają go przed promieniami lasera - oko może zostać uszkodzone.

Dlaczego nie należy wykonywać depilacji laserowej na świeżo opalonej skórze?

Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez melaninę zawartą we włosie. Przy świeżej opaleniźnie może dojść do uszkodzenia melaniny w skórze i związanych z tym efektów ubocznych (oparzenie, przebarwienie lub odbarwienie skóry).

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu depilacji laserowej?

Niepożądanymi skutkami depilacji laserowej mogą być poparzenia prowadzące do przebarwień i odbarwień. Po prawidłowo wykonanym zabiegu powikłania zdarzają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj wynikiem niestosowania się do zaleceń pozabiegowych lub nierzetelnym wypełnieniu karty konsultacyjnej.

Co oznacza sformułowanie "certyfikowany personel"?

Najprościej mówiąc jest to potwierdzenie posiadania kompetencji, których zakres jest określony w certyfikacie. Oznacza to, że personel został przeszkolony m.in. z obsługi urządzenia (tutaj mówimy o laserze do depilacji), zna i stosuje procedurę postępowania podczas zabiegu, jest zapoznany z zasadą działania urządzenia, potrafi dobrać odpowiednie parametry zabiegowe, zna wskazania i przeciwwskazania, wszelkie zalecenia dotyczące postępowania przed i pozabiegowego itd.

Czy mogę poddać się depilacji laserowej będąc w ciąży?

Depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży. Laser wnika jedynie parę minimetrów wgłąb skóry i uważa się, że nie ma wpływu na płód. Jednak nie przeprowadza się eksperymentów na kobietach w ciąży, dlatego nie ma jednoznacznych danych dotyczących tej sytuacji.

Dlaczego nie wolno wyrywać włosów na kilka tygodni przed depilacją laserową?

Laser działa na barwnik, który znajduje się w łodydze włosa. Jeśli chcemy uszkodzić mieszek włosowy, bardzo ważne jest, aby łodyga włosa mocno w nim tkwiła. Tylko w ten sposób energia lasera dotrze do mieszka włosowego. Wyrywanie depilatorami elektrycznymi, woskiem czy pęsetą powoduje oddzielenie łodygi od torebki włosa. Dlatego też należy zaprzestać stosować tę metodę pozbywania się niechcianego owłosienia na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Golenie przy użyciu żeli lub pianek oraz kremy do depilacji pozostawiają łodygę w mieszku, więc mogą być stosowane.

Powrót do wszystkich wpisów