UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Mikronakłuwanie - laser frakcyjny ResurFX

31 października 2017 roku

Nowoczesne technologie naprawdę potrafią zdziałać cuda na skórze. Możemy dzięki nim poprawić stan skóry, zlikwidować przebarwienia, radzą sobie z bliznami i rozstępami. Czasami mogą stanowić alternatywę dla chirurgicznego liftingu.

Mikronakłuwanie pobudza skórę do odbudowy, dając efekt ujędrnienia i odmłodzenia. Laser frakcyjny Resur FX pobudza produkcję kolagenu, a skóra staje się wyraźniej gładka i młodsza. Zabieg pozwala pozbyć się śladów po trądziku, przebarwień, blizn, rozstępów oraz ujędrnić skórę. Ostateczny efekt  pojawia się po 3 miesiącach od skończonej serii zabiegów - tyle trwa przebudowa skóry. Ponieważ jest to mało inwazyjna metoda, wymaga wykonania około 4-6 zabiegów w odstępach miesięcznych. Liczba zabiegów może różnić się w zależności od wieku pacjenta i ogólnego stanu skóry.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, przez pierwsze 1-2 dni może pojawić się delikatna opuchlizna. Tekstura skóry do około 1-2  tygodni po zabiegu może być lekko szorstka jak bardzo delikatny papier ścierny. W większości przypadków zabieg wykonany w czwartek lub w piątek skutkuje normalnym powrotem do pracy już w poniedziałek bez widocznych oznak wykonania zabiegu laserem frakcyjnym. Aby całkowicie zmniejszyć zaczerwienienie dobieramy  kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w domu w celu rozpoczęcia ich stosowania bezpośrednio po zabiegu. Dobrym nawykiem jest stosowanie zalecanych kosmetyków i ochrony przed słońcem w ciągu dnia. Dzień po wykonaniu zabiegu można nakładać makijaż na twarz.

Laser Resur FX jest jedyną prawdziwą technologią frakcyjną nieablacyjną. W przeciwieństwie do innych laserów dostępnych na rynku,  wiązka lasera nie przegrzewa niepotrzebnie tkanki, a także nie powoduje odparowania naskórka. Ta zdolność jest unikalna dla lasera Resur FX, dzięki czemu rekonwalescencja po zabiegu jest szybsza i nie wyłącza z życia codziennego. Dodatkowo głowica lasera jest cały czas chłodzona kontaktowo, co zwiększa komfort podczas zabiegu, dzięki czemu procedura staje się minimalnie bolesna. Zabieg poprawia drobne linie i zmarszczki, łagodzi blizny oraz zwiększa wzrost kolagenu, poprawiając sprężystość skóry. Możemy wykonywać bezpieczne zabiegi w okolicy oczu tzw. „kurze łapki” , zredukować zmarszczki na czole, wokół ust tzw. „zmarszczki palacza”, jak również walczyć z nierówną pigmentacją spowodowaną promieniowaniem słonecznym. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest stymulowana do szybkiej naprawy mikrouszkodzeń, co skutkuje poprawą jej struktury ale również poprawą kolorytu i redukcją przebarwień posłonecznych. Zabieg jest bardzo bezpieczną i mało inwazyjną  procedurą, nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji.

Powrót do wszystkich wpisów