UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI?

14 września 2020 roku

Niektórzy boją się pająków, inni boją się ciemności, a niektórzy ludzie są przerażeni bólem. Ale czasem warto się przełamać. Jeśli zastanawiasz się czy zniesiesz sesję depilacji laserowej – odpowiem bardzo prosto - TAK TAK TAK!!

Dobra wiadomość

Jeżeli pomyślisz, że po serii zabiegów można nie golić skóry przez kilka tygodni to naprawdę warto znieść tę chwilę dyskomfortu. Dobra wiadomość to taka, że zabieg jest niezwykle szybki i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, a  ból różni się w zależności od tego, w jakim miejscu na ciele wykonujesz zabieg. Sam ból trwa ułamek sekundy, odczuwamy go tylko w momencie uwolnienia wiązki lasera i określany  jest jako szybkie, chwilowe ukłucie lub mocne ciepło.

Na szczęście podczas całego zabiegu w My Body Clinic chłodzimy skórę :) a zimny podmuch powietrza w miejscu zabiegu naprawdę bardzo pomaga! 

W rzeczywistości każdy obszar ciała jest absolutnie do wytrzymania. Powołując się na rozmowy z klientami możemy stwierdzić, że  laserowe usuwanie włosów jest zwykle bardziej bolesne wokół cienkiej skóry górnej wargi, wrażliwej i unerwionej strefy bikini oraz pach , podczas gdy ból łydek, ud, rąk jest zwykle łagodny.

Co może pomóc przezwyciężyć lęk przed laserem to dwa fakty:

  • Wyobraź sobie życie, w którym nie musisz myśleć codziennie o goleniu swojej skóry i zabierać maszynki do golenia na wakacje !!!!
  • Na szczęście możemy zamrozić twój strach, bo w trakcie całego zabiegu używamy profesjonalnego urządzenia  do krioterapii zimnym powietrzem z certyfikatem FDA do znieczulania zabiegów.

Oto jak przedstawiają się czynniki bólu w skali 1-10 :

MIEJSCE: TWARZ, Poziom bólu: 2-7

Jest to duży zakres pomiędzy 2 a 7 , ale grubość skóry ma tutaj znaczenie. Górna warga jest z pewnością najbardziej bolesnym obszarem (7), ponieważ skóra tutaj jest cieńsza niż gdziekolwiek indziej na twarzy. Zabieg odczuwamy jakby ktoś nam „strzelił z  gumki” ból bardzo szybki, ale bardzo zgryźliwy”. Z jednej strony masz wrażenie, że jesteś torturowany, ale z drugiej strony tracisz wąsy. Wydaje się, że warto tego dokonać. Z innej strony w miejscach, w których skóra jest grubsza - takich jak podbródek (4), policzki (2), baki (4) - ból jest mało odczuwalny.

MIEJSCE: PACHY Poziom bólu: 7

Zabieg w tym miejscu jest nieprzyjemny, ponieważ sklepienie dołu pachowego stanowi dno utworzone przez bardzo delikatną skórę. Miejsce to jest również mocno unaczynione oraz unerwione. Co może Ci pomóc, aby o tym nie myśleć, zabieg trwa dosłownie 2 minuty a myśl, że na wakacje nie musisz zabierać maszynki do golenia jest niezwykle motywująca.

MIEJSCE: BIKINI, Poziom bólu: 8

Klientki mówią, że jest to zdecydowanie „lepszy” ból niż wyrywanie włosów woskiem lub depilatorem. Jeżeli kiedykolwiek woskowałaś bikini to nie masz się o co martwić. Jeżeli nie próbowałaś, na pewno taki zabieg przeżyjesz. Trwa on 7-10 min przy depilacji całego głębokiego bikini. Jeśli pomyślisz, że to kilka minut bólu sprawi, że twoje bikini latem będzie idealnie gładkie, bez podrażnień i wrastających włosów – czy nie warto ??? Odpowiedź brzmi: ZDECYDOWANIE TAK !!!

 MIEJSCE: RĘCE, Poziom bólu: 3

Skóra na ramionach i przedramionach jest gruba, zabieg jest praktycznie nieodczuwalny, a w najgorszym wypadku, czujemy lekki dyskomfort. Większość naszych klientów nie korzysta z chłodzenia zimnym powietrzem do zabiegu na ręce.

 MIEJSCE: NOGI, Poziom bólu: 4

Nogi są względnie najbardziej pozbawionym bólu obszarem. Od czasu do czasu znajdzie się jakieś mniej przyjemne miejsce, gdzie wiązka lasera zaboli mocniej – najczęściej jest to okolica kostek, gdzie skóra jest cienka i mocno unerwiona. Nawet jeśli poczujesz chwilowy ból, zanim o nim pomyślisz już go nie czujesz.

Jeżeli powyższe liczby ciągle Cię przerażają, daj nam szansę, bo...

Wykonując zabieg depilacji laserowej używamy urządzenia  chłodzącego CRYO6 DERMA COOLER i zmniejszamy poziom odczuć bólowych z 8 na 2-3!

Jak jeszcze możesz zmniejszyć ból podczas zabiegu?

Idealnie usuń włosy maszynką do golenia dzień przed zabiegiem.

Jeśli masz skórę skłonną do podrażnień naciągnij skórę i ogol włosy w kierunku ich wzrostu, aby uniknąć podrażnienia mieszków włosowych.

Pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry.

Sucha skóra zawsze bardziej boleśnie znosi zabieg – szczególnie w przypadku takich miejsc na ciele jak  twarz, ręce i nogi. Wsmaruj dobrej jakości bezzapachowy balsam do ciała zaraz po ogoleniu skóry, dzień przed zabiegiem. Skórę zacznij już dobrze nawilżać tydzień przed zabiegiem, jednorazowe posmarowanie jej balsamem nie wystarczy. 

Nie biegnij na zabieg depilacji.

A w okresie letnim przyjdź chwilkę wcześniej. Zabieg depilacji laserowej jest bardziej bolesny, kiedy temperatura ciała wzrośnie. Więc jeśli spieszyłaś się do nas biegnąc, albo przyszłaś z zewnątrz gdzie temperatura pokazuje powyżej 28 stopni w cieniu, usiądź napij się wody i odpocznij kilka minut.

Ciepło + ciepło = większe ciepło= większy dyskomfort !

Na sam koniec najważniejsze.

Przez 7 lat, odkąd wykonujemy zabiegi depilacji laserowej nie zdarzył się nigdy przypadek, aby nawet najbardziej wrażliwe osoby przestały kontynuować zabiegi ze względu na ból. Klienci zawsze wracają, aby ukończyć serię zabiegów, bo depilacja laserowa działa tak dobrze!!!

Do zobaczenia w My Body Clinic :-)