UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 12 31 32 700
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

Depilacja laserowa czy wosk? Co wybrać?

20 kwietnia 2022 roku

Depilacja laserowa czy wosk? Co jest skuteczniejsze? Co wybrać?

Jeśli miałaś już wykonywany zabieg usuwania włosów woskiem, na pewno znasz to uczucie: nałożenie ciepłego wosku, odliczanie od 3 do 1 zanim pasek z woskiem zostanie zerwany... Masz wrażenie jakby trwało to wieczność.

Z drugiej strony laserowe usuwanie owłosienia nie zawsze jest przyjemne, a jego cena jest wyższa od depilacji woskiem. Więc którą metodę wybrać?

Zanim zadecydujesz , przeanalizujemy dla Ciebie te dwie opcje.

DEPILACJA LASEROWA

Depilacja laserowa prowadzi do całkowitej redukcji owłosienia.

Wiązka lasera pochłaniana jest wybiórczo przez włos (a właściwie przez znajdujący się w nim barwnik – melaninę). Zamieniana na ciepło niszczy te elementy włosa, które odpowiadają za jego wzrost. Powoduje to wypadnięcie włosa i zniszczenie mieszka.

Pamiętaj, że depilacja laserowa skutecznie działa na włosy znajdujące się w fazie anagenu czyli w tej fazie, podczas której włos rośnie. Włosów w pozostałych fazach (katagen i telogen) laser nie zniszczy. Ale nie martw się, za kilka miesięcy włosy z fazy katagenu i telogenu znów przejdą w fazę wzrostu i zostaną usunięte podczas kolejnego zabiegu w serii.

DEPILACJA LASEROWA – ZABIEG SERYJNY

Jedną z ważnych informacji na temat depilacji laserowej jest to, że zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć. Potrzebne jest około 8 zabiegów, powtarzanych w odpowiednich odstępach, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

DEPILACJA LASEROWA, A WRASTAJĄCE WŁOSKI

Często spotykamy się z pytaniem czy wrastające włoski są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Odpowiedź jest prosta: NIE, wrastające włoski są wręcz wskazaniem, aby wybrać depilację laserową jako najlepszą metodę pozbycia się zbędnych włosów.

DEPILACJA LASEROWA, A KOLOR SKÓRY I WŁOSÓW

Im ciemniejszy włos, a jaśniejsza skóra tym lepsze i szybsze efekty depilacji laserowej osiągamy. Jednak włosy jaśniejsze również można z powodzeniem poddawać depilacji laserowej. Laser nie zniszczy włosów rudych, siwych i w kolorze jasnego blond.

DEPILACJA LASEROWA – SKUTKI UBOCZNE

Przy laserowym usuwaniu włosów zabieg wydaje się być jak gumka wycierająca skórę. Najczęstsza reakcja skórna obejmuje tymczasowe zaczerwienienie, rumień , obrzęk, który zwykle ustępuje po kilku godzinach.

DEPILACJA WOSKIEM

Czym właściwie jest wosk?

Wosk jest mieszaniną wosku pszczelego, gliceryny, glukozy i koagulującego białka kukurydzy. Lepki wosk pszczeli idealnie obkleja włos na całej jego wystającej ponad powierzchnię skóry długości, dzięki czemu włos zostaje wyrwany wraz z jego korzeniem. Jest to metoda fizycznego pozbycia się cebulki włosa, dlatego jest dosyć bolesna. Istotną rolę w skuteczności zabiegu odgrywa konsystencja wosku oraz technika przeprowadzenia zabiegu. Bardzo duże znaczenie ma dobór odpowiedniego wosku, grubość nakładanego produktu, kierunek wzrostu włosów i technika zrywania wosku.

Depilacja woskiem nie jest trudna, jednak ból spowodowany procesem wyrywania włosa , nie jest dla wszystkich, wiele osób uważa to doświadczenie za zbyt bolesne.

Dzięki temu zabiegowi gładką skórą możemy cieszyć się około 2-4 tygodni.

DEPILACJA WOSKIEM A WRASTAJĄCE WŁOSKI

Dermatolodzy na całym świecie uważają, że poddawanie się depilacji z użyciem wosku (lub elektrycznych depilatorów), może przyczynić się do nasilenia wrastania włosów.

DEPILACJA WOSKIEM A KOLOR SKÓRY I WŁOSÓW

Kolor włosów nie ma znaczenia przy wyborze tej metody usuwanie owłosienia.

DEPILACJA WOSKIEM – ILE ZABIEGÓW?

Depilację woskiem powtarzamy co 3-4 tygodnie czyli można powiedzieć że raz w miesiącu. Tak długo jak chcemy cieszyć się gładką skórą musimy kontynuować woskowanie.

DEPILACJA WOSKIEM – SKUTKI UBOCZNE

Przy depilacji woskiem nieprawidłowe nałożenie produktu może skutkować łamaniem się włosów, podrażnieniami, czasami nawet zerwaniem naskórka.

Najpopularniejszym okresem do wykonywania depilacji woskiem jest lato. Może być to bardzo problematyczne, ponieważ wosk może również usunąć górną warstwę martwego naskórka, a nowa, świeża skóra jest bardzo podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych. W rezultacie może to spowodować liczne zmiany pigmentacyjne skóry. 

Kolejną pułapką depilacji woskiem jest problem wrastających włosów.

DEPILACJA LASEROWA I DEPILACJA WOSKIEM - CENY

Jedyną wadą depilacji laserowej wydaje się być jej cena. Jednak przeprowadzając kilka wyliczeń matematycznych można dojść do wniosku, że jest to opłacalna metoda usuwania owłosienia.

Dlaczego?

Cena depilacji laserowej całych nóg, bikini pełnego i pach w naszym gabinecie to koszt 699zł. Zabieg wykonujemy średnio co 3 miesiące i aby uzyskać zadowalający efekt potrzebujemy około 8 zabiegów. Daje nam to kwotę 5492zł (6x699zł i 2x 649zł). Sesja trwa 2 lata. Raz do roku, po zakończonej serii zalecamy zabieg „przypominający” który usunie nowe, pojedyncze włoski pojawiające się z biegiem czasu.

W przypadku depilacji woskiem całkowita kwota wydatkowana na comiesięczną depilację przez okres 2 lat to 5472zł (228zł za całe nogi, bikini pełna i pachy razy 24 zabiegi). Kwota ta cały czas będzie rosła, ponieważ woskowanie musimy kontynuować przez całe życie.

Te liczby mówią same za siebie – depilacja laserowa wcale nie jest droga!

WIĘC, CZY DEPILACJA LASEROWA BĘDZIE LEPSZA NIŻ DEPILACJA WOSKIEM?

Laserowa technologia usuwania włosów istnieje już ponad 20 lat, a urządzenia stosowane są w wysokiej klasy klinikach i szpitalach na całym świecie. Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne, sprawdzone i skuteczne. Efekt cieszy na lata, oszczędza sporo Twojego czasu, nie musisz przejmować się, że nie zdążysz się wyszykować na ważne spotkanie, basen lub spontaniczne wyjście ze znajomymi.

Raz usunięte włosy znikają na zawsze! Wystarczy seria zabiegów, wykonywanych w odpowiednich odstępach (zazwyczaj 8-12 tygodni). Natomiast włosy po depilacji woskiem odrastają i bardzo szybką nie dają o sobie zapomnieć.

Jeśli od dłuższego czasu stosujesz depilację woskiem , stało się to dla Ciebie uciążliwe i zastanawiasz się nad zmianą, przyjdź i porozmawiaj z Naszymi kosmetologami!

Aby dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej w My Body Clinic, zarezerwuj bezpłatną konsultację  i pożegnaj się z depilacją woskiem na dobre!

 Aby ostatecznie zachęcić Cię do spróbowania tej metody redukcji zbędnego owłosienia, przeczytaj, co piszą nasze klientki o zabiegu depilacji laserowej:

Monika: „..zabieg był przeprowadzony sprawnie i bezboleśnie”

Patrycja: „Super, jestem bardzo zadowolona z wizyty, oczywiście wrócę”

Justyna „Jestem bardzo zadowolona. Polecam serdecznie…”

Anieszka „Bardzo szybko ,sprawnie i bezboleśnie