UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: 501 058 002
Bony podarunkowe

Rezerwacja online

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK NA TWARZY- POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Wygląd skóry po zabiegu

Bezpośrednio po o zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie, czasami skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu. Towarzyszą temu dolegliwości uczucia gorąca, pieczenia, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym oraz chłodne okłady. Całkowita regeneracja skóry po zabiegu trwa 14 dni.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.
Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

Opalanie i ochrona przed słońcem

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych depilacji i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Aktywność fizyczna po zabiegu zamykania naczynek na twarzy

Przez okres 14 dni od zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać wysiłku fizycznego m.in. podnoszenia ciężkich rzeczy. Między innymi należy unikać:
- pochylania się, sięgając po rzeczy z podłogi należy wykonać przysiad, myjąc głowę odchylamy ją do tyłu
- gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
- korzystania z basenu oraz  miejsc z chlorowaną wodą

Makijaż

Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.

Napoje alkoholowe

Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu

Inne

Po laserowym zamykaniu naczynek należy unikać gwałtownych zmian temperatur
Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.
W bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, przy bardzo nasilonym świądzie łagodne maści sterydowe, leki te przepisuje lekarz

 

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK NA CIELE- POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Wygląd skóry po zabiegu

Bezpośrednio w miejscu wykonywania zabiegu może pojawić się zasinienie, zaczerwienienie i opuchlizna. Towarzyszą temu dolegliwości uczucia pieczenia, szczypania, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym oraz chłodne okłady.
Objawy jak “po ugryzieniu owada” są powszechne i znikają do dwóch dni. Po zabiegu mogą się pojawić plamy hemosyderynowe (brązowe przebarwienia), które po jakimś czasie znikają (nawet do 1-2 lat). Czasem zmiany te są trwałe. Unikanie słońca po zabiegu pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia trwałych plam hemosyderynowych.

Okres regeneracji po zabiegu

Duże zmiany naczyniowe na nogach goją się w ciągu 2-3 miesięcy.

Aktywność fizyczna po zabiegu zamykania naczynek na ciele

Bezpośrednio po zabiegu oraz w dalszym okresie konieczne jest prowadzenie czynnego trybu życia, należy unikać dłuższego stania lub siedzenia. Przez 7 dni należy unikać nadmiernych obciążeń i czynności wymagających siły, intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Usuwanie naczynek na nogach

Po zabiegu usuwania dużych zmian naczyniowych w obrębach kończyn dolnych, nie należy rozgrzewać ich, a kąpiel należy brać pod prysznicem w letniej wodzie, pomocne jest noszenie rajstop uciskowych.

Opalanie i ochrona przed słońcem

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych depilacji i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

 

Należy pamiętać, że dzięki laseroterapii usuniemy jedynie objawy, a nie przyczyny zmian skórnych. Zabieg zamykania rozszerzonych naczynek nie zapobiega bowiem pękaniu nowych.

Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry, zdrowy tryb życia:

  • Ochrona skóry przed promieniowaniem UV cały rok
  • Unikanie przegrzania skóry w saunie,  gorącym powietrzem
  • Ochronę skóry przed zimnem i wilgocią - stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym
  • Stosowanie odpowiednich kosmetyków do skóry naczyniowej
  • Uzupełnianie niedoborów witaminowych głównie B2, PP, C